گواهی پایانکار ساختمان

گواهی پایان کار چیست و مراحل دریافت آن چگونه است؟

سازندگان ساختمان برای ساخت و ساز، باید فرآیند هایی را سلسله وار طی کنند؛ از جمله این فرآیند ها اخذ مجوز های لازم، از مراجع صالح است. برای شروع کار نیاز است که به شهرداری مراجعه کرده و درخواست صدور پروانه نماید. زمانی که عملیات ساخت و ساز ساختمان تمام می‌شود سازنده باید از شهرداری مجوزی تحت عنوان گواهی پایان کار اخذ نماید.

زمانی که سازنده درخواست اخذ گواهی پایان کار را به شهرداری می‌دهد؛ شهرداری به بررسی ساختمان احداث شده می‌پردازد تا مطابق با مجوزهای لازم باشد.

گواهی پایان کار چیست؟

بصورت کلی و خلاصه این گواهی پایان عملیات ساختمانی را تایید می‌کند و یکی از مهم ترین مجوز های لازم برای ساخت و ساز و فروش یک ساختمان است.

با صادر شدن این گواهی مشخص می‌شود که سازه مورد تایید شهرداری و سایر سازمان ها است. درواقع این گواهی بدین معناست که اصول و مقررات فنی و شهرداری رعایت گردیده است و عوارض و مالیات های مربوط به آن پرداخت شده است.

کارشناسان شهرداری که به بازدید از ساختمان می‌پردازند که تایید کنند ساختمان مطابق با نقشه تصویب شده  احداث شده است و تمامی مقررات قانونی رعایت گردیده است؛ درصورتی که این کارشناسان بعداز بررسی تایید کنند، گواهی پایان کار به سازنده یا مالک تحویل داده می‌شود.

پایانکار ساخت

چرا اخذ گواهی پایان کار مهم است؟

 اخذ این گواهی در پایان عملیات ساخت و ساز الزامی است. با اخذ گواهی پایان کار سازنده اختیاراتی را در مورد سازه ساخته شده کسب می‌نماید؛ که به شرح زیر می‌باشد:

پایان کار ساختمان شهرداری

مدارک مورد نیاز برای صدور گواهی پایان کار ساختمان:

با شهرگشا همراه باشید 😍

زمان خریدنی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *